Członkowie Honorowi SIMP

 

Zgodnie z aktualnie obowiązującym statutem SIMP. Członkostwo Honorowe SIMP nadaje Walny Zjazd Delegatów osobom szczególnie zasłużonym dla SIMP, nauki, techniki, lub gospodarki.
Po raz pierwszy godność ta została nadana przez XI Walny Zjazd Delegatów SIMP, obradujący w Warszawie w dniu 12 maja 1955r. Poniższy wykaz obejmuje wszystkich żyjących (nazwiska wyróżnione pogrubionym tekstem) i nieżyjących Członków Honorowych SIMP:

Wg stanu na dzień 03.12.2021 r.

1Stanisław Adamczak Kalisz  
2Włodzimierz AdamskiRzeszów  
3Stanisław BaraOlsztyn  
4Ryszard BartzGorzów Wlkp.  
5Jacek BauerCzęstochowa  
6Krystian BelczykGorlice  
7Andrzej BielańskiWrocław  
8Adam BiesiadaKatowice  
9Ignacy BrachWarszawa  
10Włodzimierz BoczekLegnica  
11Henryk BrechelkeToruń  
12Remigiusz BronieckiPiła  
13Krzysztof BrzezińskiKraków  
14Eugeniusz BudnyWarszawa  
15Tadeusz BuryGdańsk  
16Władysław BurzyńskiWrocław  
17Julian CedroRadom  
18Heliodor ChmielewskiWarszawa  
19Lech ChodorowskiBydgoszcz  
20Stanisław ChrzanowskiKraków  
21Zygmunt ChwiejczakZamość  
22Jan CichockiPoznań  
23Zygmunt CiechanowskiKraków  
24Jan CierkoszLeszno  
25Andrzej CiszewskiŁódź 
26Stefan CzaplińskiKraków  
27Michał CzerskiBydgoszcz  
28Roman DecStalowa Wola  
29Juliusz DejaWrocław  
30Rafał DeptaKatowice  
31Mieczysław DębickiGdańsk  
32Zygmunt DobrowolskiWarszawa  
33Janusz DobrzańskiRzeszów  
34Jerzy DoerfferGdańsk  
35Franciszek DroździkBielsko-Biała  
36Bogumił DuczmalewskiSieradz  
37Henryk DulaŁódź  
38Polikarp DudziakTarnów  
39Erwin DylikBielsko-Biała  
40Stanisław FąfaraRzeszów  
41Tadeusz FilipekLublin  
42Włodzimierz FleischerGorzów Wlkp.  
43Krzysztof FrąckowiakWałbrzych  
44Teresa FurmanCzęstochowa 
45Franciszek GaczorekKraków 
46Wacław GałeckiŁódź  
47Zbigniew GawskiLublin  
48Ryszard GdulewskiWarszawa  
49Piotr GębiśTarnów  
50Kazimierz GielewskiPoznań  
51Andrzej GołąbczakŁódź  
52Jerzy GołąbekKatowice  
53Antoni GołębiowskiGorlice  
54Tadeusz GórskiJelenia Góra  
55Lesław GórniewiczSzczecin  
56Edward GrabowskiPoznań  
57Janusz GradowskiWarszawa  
58Ryszard GrendaŁódź  
59Waldemar GresztaLublin  
60Rudolf GrygierczykBielsko-Biała  
61Jan HandzlikBielsko-Biała  
62Edward IrzeńskiRzeszów  
63Piotr JanickiPoznań  
64Stefan JastalKatowice  
65Feliks JastrzębskiRadom  
66Andrzej JazdonBydgoszcz  
67Jan JęczkowskiSzczecin  
68Jan JędruszkiewiczKalisz  
69Jerzy JędrzejewskiWrocław  
70Jan KaczmarekWarszawa  
71Jan KapsaPoznań  
72Krystyna KarlakCzęstochowa  
73Witold KaweckiPoznań 
74Aleksander KębłowskiPoznań  
75Wacław KollekWrocław  
76Antoni KołakowskiWarszawa  
77Jerzy KołakowskiCzęstochowa  
78Zygmunt KołekToruń  
79Aleksander KopećWarszawa 
80Brunon KopiecKatowice  
81Jadwiga KosteckaCzęstochowa  
82Józef KoszkulCzęstochowa  
83Zdzisław KośmickiPoznań  
84Andrzej KowalKraków  
85Stanisław KowalczukOlsztyn  
86Zdzisław KozdrachRadom  
87Tadeusz KozłowskiWarszawa  
88Wiesław KozłowskiGorlice  
89Jerzy KoźbiałKalisz  
90Antoni KrajewskiBielsko-Biała  
91Krystian KraszewskiGdańsk  
92Stanisław KraszewskiWarszawa  
93Jan KrauzeKraków  
94Józef KrólGorzów Wielkopolski  
95Stanisław KrólikowskiBielsko-Biała  
96Tadeusz KurcykWarszawa  
97Adolf LangrodKraków 
98Jan LegatWarszawa  
99Mieczysław LeśniczakLeszno  
100Jan ŁakomyWarszawa  
101Kazimierz ŁasiewickiGorlice  
102Edmund ŁentBydgoszcz  
103Jerzy MacekOlsztyn  
104Henryk MackiewiczJelenia Góra  
105Stefan ManitiusGdańsk  
106Zdzisław MarciniakWarszawa  
107Kazimierz MarcollaPoznań  
108Stanisław MarekTarnów  
109Edward MargańskiBielsko-Biała  
110Julian MarszałekLublin  
111Henryk MatusiakKalisz  
112Ryszard MatusiakPoznań  
113Marian MedwidPoznań  
114Jan MichalakToruń  
115Marian MieszkowskiŁódź 
116Antoni MilkiewiczPoznań  
117Aureliusz MisiorekWarszawa  
118Edmund MisterskiWarszawa  
119Tadeusz Witold MłyńczakWarszawa  
120Jerzy ModrzewskiWarszawa  
121Mieczysław MonietaWrocław  
122Olgierd MuellerPoznań  
123Mieczysław MurawskiToruń  
124Zbigniew MuszyńskiWarszawa  
125Janusz MytkoKoszalin  
126Zbigniew NajdekPoznań  
127Leszek Nekanda-TrepkaWarszawa  
128Zbigniew NeumannSzczecin  
129Edmund NieckarzZamość  
130Czesław NiteckiPiotrków Tryb.  
131Witold NowakPoznań  
132Eugeniusz NowakowskiWarszawa  
133Wiesław NowikowskiPoznań  
134Wiktor ObolewiczWarszawa  
135Wiktor ObuchowiczZielona Góra 
136Kazimierz OczośRzeszów
137Witold OpasewiczŁódź  
138Henryk OrzechowskiWrocław  
139Waldemar OsuchKatowice  
140Remigiusz PacanStarachowice  
141Zdzisław PawłowskiWarszawa  
142Tadeusz PełczyńskiWarszawa  
143Jan PilarczykKatowice  
144Leszek PinkoszWarszawa  
145Jan PiotrowskiWarszawa  
146Stanisław PiotrowskiWarszawa  
147Stanisław PiwowarWarszawa
148Jan PlewniakCzęstochowa  
149Marian PoniatowskiBiałystok  
150Jan PoradaRzeszów  
151Marian PotorskiToruń  
152Lubosław PruszkowskiLublin  
153Lucjan PrzybylskiKraków 
154Grzegorz PrzybielskiBydgoszcz  
155Jan PudłoStarachowice  
156Tadeusz PuffWarszawa  
157Jerzy PytkowskiWarszawa  
158Zbigniew PytkowskiWarszawa  
159Aleksander RylkeGdańsk  
160Dariusz RaczkowskiWarszawa  
161Kazimierz RajzerBielsko-Biała  
162Zdzisław RichterKraków  
163Ryszard RucińskiGdańsk  
164Andrzej RysiowskiKalisz  
165Jerzy RzetelskiSzczecin  
166Jan SalamończykWarszawa  
167Leonid SamsonowCzęstochowa  
168Jerzy SiejkaŁódź  
169Jan SiutaGorzów Wlkp.  
170Roman SobolskiWrocław  
171Mieczysław StaniuchaŁódź  
172Stefan StrażyńskiPoznań  
173Jerzy StarosteckiPiotrków Trybunalski  
174Jerzy StawarzGdańsk  
175Kazimierz StecPłock  
176Bohdan StefanowskiWarszawa 
177Kazimierz StępniewskiŁódź  
178Ludwik StieberBielsko-Biała  
179Henryk StokłosaKatowice  
180Henryk SosnowskiSzczecin  
181Michał Styp-RekowskiBydgoszcz  
182Eugeniusz SuchanekBielsko-Biała  
183Stanisław SucharzewskiŁódź  
184Franciszek SzadeKatowice 
185Maciej SzafarczykWarszawa  
186Bogusław SzaramaStalowa Wola  
187Józef SzatkowskiSzczecin  
188Czesław SzczurkowskiKatowice  
189Jan SzmelcerGliwice  
190Jan Konrad SzulcWarszawa  
191Jerzy SzwedKatowice  
192Władysław ŚwianiewiczBiałystok  
193Lesław ŚwiętochowskiTarnów  
194Franciszek TataraPoznań 
195Karol TaylorGdańsk  
196Jan TrojnarRzeszów  
197Władysław TrylińskiWarszawa  
198Janusz TymowskiWarszawa  
199Stanisław TwardoWarszawa 
200Ludwik UzarowiczWarszawa 
201Marian WakalskiWarszawa  
202Jerzy WardzałaBydgoszcz  
203Kazimierz WawrzyniakWarszawa  
204Jerzy WawrzyńczykKatowice  
205Józef WeremczukLublin  
206Józef WernoLeszno  
207Zbigniew WęglarzLublin  
208Roman Olgierd WielgoszKraków  
209Stanisław WierzbowskiToruń  
210Władysław WiszniewskiRadom  
211Witold WitkowskiLublin  
212Andrzej WnękRzeszów  
213Tadeusz WojcieszekRadom  
214Andrzej WoźniackiWrocław  
215Kazimierz WoźniakRzeszów 
216Lucjan Tadeusz WrotnyWarszawa  
217Tadeusz WrzaszczykWarszawa  
218Ryszard WycichowskiToruń  
219Tadeusz ZawadziłłoŁódź  
220Kazimierz ZawiślakBydgoszcz  
221Sobiesław ZbierskiWarszawa 
222Feliks ZielnikLeszno  
223Tadeusz ŻukPłock 
 
Skip to content